Kebapcı İskender’ Meridyen Avm’de tüm ürünlerde %20 indirim fırsatı….

, , ,

150 yıllık meşhur lezzet markası  KEBAPCI İSKENDER Meridyen Avm Şubesi’nde de sadece Fırsat Kart sahiplerine özel tüm ürünlerde %20 indirim fırsatı sizi bekliyor.

  • Bu kampanya sadece Fırsat Kart sahipleri için geçerlidir.
  • Bu kampanya 01 Nisan 2018 tarihine kadar sınırsızca geçerlidir.
  • 2 saat OTOPARK ücretsizdir.Vale hizmeti vardır.

İSKENDER® KİM?

Mehmet oğlu İSKENDER® ile başlayan dilimize İSKENDER®Kebabı olarak yerleşen bu yemek, 4 kuşaktır aile fertleri tarafından İSKENDER® markası ile yapılmaktadır.

İSKENDER Dede Bursa Kayhan Çarşısı’nda başlattığı bu işi, büyük oğlu Nurettin’e açtığı ilk şube (Atatürk Heykeli’nin karşısı Tayyare Kültür Merkezi yanı Atatürk Cad. No:60) ile sürdürmüştür. Ortanca oğlu Süleyman ile birlikte kendisi Kayhan’da çalışmıştır. Vefatından sonra Nurettin ve Süleyman Dede tarafından işletilen iki dükkan ile KebapçıİSKENDER® 3.kuşak torunlarına aktarılmıştır.

Nurettin Dede en küçük erkek kardeşi Cevat Dede’ye Atatürk Caddesi’ndeki küçük mavi dükkanda bu mesleği öğretmiştir. Nurettin Dede’nin vefatından sonrada(1967) Cevat Dede aynı dükkanda kebapçılığa devam etmiştir

Süleyman Dede ise; babasının Kayıhan’daki dükkanında mesleğini yapmış ve üçüncü kuşak çocukları İSKENDER İSKENDEROĞLU ’na ve kardeşlerine kebapçılık zanaatını öğretmiştir. Süleyman Dede’nin vefatından sonra (1965 yılından sonra) KebapçıİSKENDER®1967 yılında Ünlü Cadde No:7’ ye taşınmış ve 1973 yılında İSKENDER®Dede’nin Kayhan Çarşısı’ndaki dükkanının faaliyetine son verilmiştir.

Bugün Bursa’da küçük mavi dükkan ve büyük ahşap dükkan olarak bilinen iki işletme faaliyette olan en eski 2. ve 3.Kebapçı İSKENDER® işletmeleridir.

Tarihi dükkanlardan sonra Ünlü Cd ‘de açılan yeni mekanımızda İSKENDER İSKENDEROĞLU ve EVLATLARI olarak siz değerli müşterilerimizi ağırlamaktan memnuniyet duyarız.

Son olarak günümüzde birçok işletmesi olan Kebapçı İSKENDER® markasını tescil ettirmiş ve marka mücadelesini aynı ünvanla 3 ayrı mali grup ile sürdürmektedir.

2001 yılına kadar İSKENDER İSKENDEROĞLU tarafından yönetilen Bursa’daki büyük ahşap dükkan aile tarafından anonim şirkete dönüştürülmüş ve yönetim iki küçük kardeşe bırakılmıştır.Günümüzde İSKENDER Dede’nin Kayhan çarşısındaki ilk dükkanının müze olarak faaliyet vermesi için gerekli çalışmalar sürdürülmektedir.

ADRES:Kayhan Mahallesi Keresteciler Caddesi Nu.7/21
Osmangazi / BURSA

TEL:0 224 225 1867

 

Henüz yorum yapılmadı.

Be the first to review “Kebapcı İskender’ Meridyen Avm’de tüm ürünlerde %20 indirim fırsatı….”

Facebook
Twitter
Instagram
SOCIALICON

Fırsat Kart tüm anlaşmalı kurumlarımızda sadece 9,99 TL.